Колектив закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №12 "Зоренька" Запорізької міської ради вітає усіх українців з Днем Соборності! Бажаємо
завжди любити свою країну, пишатися своєю історією та своїм народом. Нехай Україна буде гордим птахом у зграї світових країн, нехай щодня дарує українцям свободу думки, відчуття щастя, мир та світлу надію.
Щороку 22 січня українці всього світу відзначають День Соборності та Свободи України, вшановуючи світлу пам’ять про українських патріотів, що протягом віків боролися за свободу та соборність
Української держави.
Наші вихованці також привітали рідну Державу з цим чудовим, таким важливим для кожного українця, святом. В старших групах біло проведено тематичні заняття, бесіди, дидактична гра "Символи
України", колективна робота "Українське сонечко", конструювання з паперу "Прапор України", та малювання "Герб України".
Січень у розпалі! А наші вихователі, разом з дітьми, відзначають безліч незвичайних свят, що прийшлися на цей місяць.
Щороку 11 січня в світі відзначається приємне свято – Міжнародний день «Дякую». За допомогою «дякую» можна не лише висловити вдячність до всіх, хто робить наше життя кращим та щасливішим, але й
продемонструвати свою вихованість та гарні манери. Вихователь Анастасія Коржунова підготувала у цей день для своїх вихованців, дітей сердньої групи, цікаві заняття та бесіди про важливість цього
слова, яке може змінити дуже багато – взаємини стають теплішими, а світ навкруги – добрішим.
Найнезвичнішим святом для нашого, відносно теплого регіону, можна вважати День льодовара, що відзначається 16 січня. Що ж це за свято таке? Це професійне свято всіх заливників льоду — фахівців, що працюють на великих льодових аренах, і любителів, котрі заливають для дітвори ковзанки у дворах. Дата вибрана не випадково — саме 16 січня 1901 р. народився американський інженер Френк Замбоні, який винайшов ресурфейсер — льодовий комбайн для відновлення льоду на ковзанках.
Цей день став чудовою нагодою розповісти малятам про те, як вода перетворюється на лід, про його властивості, про те, чим лід відрізняється від води. В групах старшого дошкільного віку пройшли тематичні заняття. В групі "Яблучко" вихователь Наталія Нагорнова запропонувала малятам стати справжніми льодоварами та провести цікаві досліди з льодом і водою.
В старшій групі "Барвінок" вихователь Ганна Бухлаєва провела активну діалог-бесіду, а також запропонувала малятам створити справжнє диво - льодяні візерунки на вікнах за допомогою парафінових свічок та фарб.
17 січня в усьому світі відзначається День дитячих винаходів або, в іншому перекладі, День дітей-винахідників. Цей день присвячений усім юним винахідникам, без яких ми
сьогодні не знали б, наприклад, що таке водні лижі, хутряні навушники, плавальні ласти і багато інших речей, які стали вже звичними для нас.
Вихователь групи "Яблучко" Ліліченко Олена влаштувала для дітей справжній експерементальний "бум". Малята відтворювали звуки природи завдяки підручним, самостійно виготовленим, засобам.
19 січня відзначається Всесвітній день снігу та зимових видів спорту. На жаль, наша зима цього року видалася напрочуд теплою, але це не завадило нашим педагогам та вихованцям порадіти снігу, хай,
навіть, уявному, "покакатися" на лижах та санчатах, а також помилуватися власноруч виготовленими сніжинками.
На початку зими в групі "Яблучко" відкрилася творча майстерня "Різдвяні дива". Педагоги Наталія Нагорнова та Олена Ліліченко провели серію творчих занять, використовуючи нетрадиційні засоби зображувальної діяльності. У підсумку малята отримали пам'ятні дипломи та звання "Талановиті пальчики" за креативність та здатність творити дива.
Кожного року 7 грудня відзначається Міжнародний день цивільної авіації.
Колектив та вихованці ЗДО №12 "Зоренька" ЗМР вітають усіх причетних до шляхетної справи авіаторів, конструкторів, пілотів і бажаємо вам чистого і мирного неба, щастя, здоров’я і успіхів!
У цей нелегкий час, коли звук літаків у нашої малечі асоціюється не з подорожами, а з небезпекою, вихователі Нагорнова Наталія та Ліліченко Олена провели низку занять, щоб познайомити дітей саме
з цивільною авіацією.
Сподіваємося, що невдовзі ми побачимо в небі білий слід цивільного літака, а діти на прогулянці будуть проводжати його поглядами та веселими криками.
Вечір стане на порозі,
З`явиться дідусь невдовзі.
Не втомився за віки,
Важкі носить лантухи!
Тішать діда чемні діти,
Буде їм з чого радіти!
Миколая всі чекають –
Подаруночки шукають.
Хай добро приходить в дім!
Щастя й злагоди усім!
5-го грудня, напередодні чудового, чарівного свята, в нашому закладі пройшли цікаві заходи, присвячені Дню святого Миколая. Діти дізналися про історію цього свята, власноруч створили об'ємні
листівки із зображенням Миколайчика, а наприкінці дня до них із солодкими подарунками завітав молодий та гарний святий Миколай.
Всесвітній день обіймів відзначається 4 грудня та 21 січня. Зараз важко сказати, хто придумав це свято. Швидше за все, це були студенти – в кінці першого місяця зими вони стали обіймати один одного без будь-якого підтексту. Вважається, що в цей день отримати свою порцію “приємностей” може навіть стороння вам людина. Психологи кажуть, що обійми фізично корисні для людини. Коли людина обіймається, то в організмі виробляється гормон окситоцин, який допомагає відчувати близькість між людьми. Саме тому обійми такі популярні. Ось порада від спеціалістів: дітей рекомендується обіймати хоча б чотири рази на день, а дорослим варто обійматися чотири-вісім разів на день.
В цей день в нашому закладі пройшли тематичні заняття з дітьми старшого дошкільного віку, які займаються у змішаному форматі. Вихователь Наталія Нагорнова підготувала цілий комплекс цікавинок для дітей: гра-емпатія "Обійми іграшку", музична пауза "Обійми того, хто поруч", а також малятам було запропановано виготовити для своїх близьких листівку-обіймашку.
Обійміть один одного! Подаруйте своє тепло близьким та рідним, поділіться своїми обіймами. Нехай сьогодні всі стануть трішечки ближче, нехай ніжність та турбота об’єднають людей. І сонце, обіймаючи нас своїми променями, нехай наповнить життя радістю, світлом, добром!
22 листопада міжнародна благодійна організація "Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні" запросив заклади освіти до участі у всеукраїнській благодійній акції "День піжам". Основна мета акції - допомогти родинам бути разом під час перебування дитини в лікарні.
ЗДО 12 "Зоренька" долучився до цієї акції. Для вихованців була влаштована чудова піжамна вечірка з безліччю конкурсів, розваг та смаколиками. Батькам та співробітникам було запропоновано зробити будь-який посильний внесок на офіційному сайті Фундації.
Для нас це був перший досвід проведення подібних заходів, але ми сподіваємось, що надалі це стане доброю традицією нашого закладу.
Дружній колектив закладу дошкільної освіти №12 "Зоренька" долучився до "Осінньої поранки". Робимо наше місто ще гарнішим!
Ось і підійшов до свого завершення другий місяць осені - жовтень. Цей місяць був насичений подіями та святами.
Національний тест з медіограмотності, Радіодиктант національної єдності, різні зустрічі з колегами та обговорення подальшої стратегії роботи з дітьми - це те, що не могло оминути наших педагогів. А як же малеча? На початку місяця діти зустрічалися із військовим та переглянули веселу, надихаючу та патріотичну виставу: "Як Гриць Україну від ведмедя рятував", потім були і День хліба, і фізкультурна розвага. І ось вже жовтень підходить до свого завершення.
28 жовтня Україна відзначає День дідусів і бабусь. Воно символізує зв'язок старшого покоління з онуками й правнуками.
Спільний День дідусів і бабусь запроваджений 2009 року Квітковим бюро з Нідерландів. Вони запропонували виділити хоча б один святковий день у році, щоб онуки дарували своїм бабусям і дідусям
справжні живі квіти, як символ нерозривного зв'язку між поколіннями: коріння — це старше покоління родини, молоді паростки — молодше.
Що стосується дати, 28 жовтня обрано у зв'язку з тим, що саме наприкінці жовтня у давніх слов'ян відзначалися Осінні Діди – свято, покликане зміцнити зв'язок із предками та об'єднати всі
покоління.
У цей день діти привітали своїх бабусь та дідусів чудовими листівками, які виготовили разом з вихователями груп.
30 жовтня згадують у багатьох інформаційних ресурсах як День гарбуза в Україні. Це неофіційне свято, однак, вже давно стало традиційним у дошкільних навчальних закладах та у школі. День гарбуза став доброю осінньою традицією.
Метою цього дня є поширення інформації про цілющі якості та цінність гарбуза для організму людини.
Малеча нашого дошкільного закладу із задоволенням створила власними руками маленьки 3D гарбузики, а потім, на осінньому ярмарку, отримала смаколики з чарівного гарбуза.
Ось таким видався жовтень у ЗДО №12 "Зоренька".
"А ви писали?", "Як вам текст?", "Як гадаєте, скільки помилок зробили?" : саме такі запитання будуть лунати в багатьох колективах нашої крайни та за її межами. Вже 25-ий раз українська мова об'єднує всіх пошановувачів рідної, солов'їної на чудовому флешмобі - Радіодиктанті національної єдності.
Нагадаємо, що цей захід присвячений Дню української писемності та мови, який відзначають 27 жовтня. Цьогоріч авторкою тексту радіодиктанту стала письменниця Оксана Забужко. Читатав
радіодиктант поет, нині військовий, Павло Вишебаба.
Педагогічний колектив ЗДО №12 "Зоренька" долучився до цього флешмобу. Приємним здивуванням для багатьох став Павло Вишебаба та його манера читання тексту, а також сам текст: цікавий,
сповнений неочікуваних обертів та окликів, динамічний та зрозумілий. От тепер би дочекатись перевірчого тексту!
24 жовтня малята нашого дошкільного закладу провели досить енергійно і завзято. Інструктор з фізкультури Юлія Барахова зустріла їх не у звичайній фізкультурній формі, а в образі справжнього козака! І не дарма, адже вона підготувала для вихванців чудову патріотично-фізкультурну розвагу: "Козацькому роду нема переводу!" У заході брали участь усі діти старшого дошкільного віку, що займаються у змішаному форматі. Безліч патріотичних естіфет, які, між іншим, розширювали уявлення дітей про звичаї козаків ("Варимо куліш", "Сідаймо на коня!", "Заряджаємо гармати", "Захистимо Україну"), весела розминка та улюблена дітьми авторська гра "Ось козак іде" - це все стало справжньою несподіванкою для малечі!
17 жовтня педагогічний колектив ЗДО №12 "Зоренька" пройшов Національний тест з медіаграмотності. 25 питань, що були розбиті на 5 блоків, дали змогу перевірити свою стійкість до дезінформації та маніпуляції в інтернеті.
Всесвітній день хліба відзначається щорічно 16 жовтня. Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. Вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року було створено Продовольчу й сільськогосподарську організацію ООН, яка займалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства і його виробництва.
Всесвітній день хліба – це і професійне свято працівників даної галузі, і, звичайно ж, данина поваги продукту, коли вшановують і всіх професіоналів, пов’язаних з виробництвом хліба, і сам
хлібець. До того ж, це ще один привід привчати підростаюче покоління дбайливо ставитися до продуктів харчування та людей, професія яких пов'язана зі складним процесом створення хліба .
Наші педагоги провели цікаві тематичні заняття на яких розширили уявлення дітей про хліб, його різновидах та професію пекаря.
Вітаємо зі святом всіх, хто любить хліб, хто шанує його, хто вкладає в його створення усього себе!
День захисника України - це, мабуть, найважливіше державне свято в році під час повномасштабної війни. Цього дня ми вшановуємо героїв і героїнь, які борються за незалежність своєї Батьківщини. А також згадуємо пам'ять воїнів, котрі віддали життя за Україну.
На початку дня увесь колектив ЗДО №12 вшанував пам'ять полеглих героїв хвилиною мовчання.
Для малят було кілька сюрпризів: це і прихід справжнього воїна, і вручення дарунків захиснику від дітей, а також повчальна та весела лялькова вистава "Як Гриць Україну від ведмедя рятував".
Місяць вересень завжди дивує та надихає. Перша прохолода після спекотного літа та аромат стиглих яблук створює загадкову атмосферу змін. Павутиння у повітрі, клекіт відлітаючих птахів, перше
опале листя: ось який він, початок осені.
У нашому садочку з приходом цієї пори року настає період приємної метушні.
Другого вересня відбулося свято для малят "Як діти Ледацюгу виховували". Прихід Ледацюги був неочікуваним для дітей, але вони з легкістю та завзяттям впоралися з усіма іспитами та завданнями.
Свято почалося на вулиці, але через повітряну тривогу довелося спуститися в укриття, але це зовсім не зіпсувало настрою. Веселі ігри, запальні руханки та сприятлива атмосфера свята допомогли
малятам виправити Ледацюгу.
14 вересня відзначається День фізичної культури і спорту України. В ЗДО пройшли різноманітни заходи, присвячені цьому святу: проведені заняття, організовані тематичні куточки в групах.
19 вересня відмічається День Смайлика. Малята познайомилися з цим веселим персонажем, історією його створення. На музичне заняття завітав веселий Смайлик та разом з дітьми знайомився з українською музичною культурою.
Ах, море, море! Як ми сумуємо за тобою! Як хочеться знову вдихнути чисте, солоне повітря та пирнути з головою в теплі води Азовського, такого рідного і такого зараз далекого, моря! 26 вересня відмічається Всесвітній день моря. Малята на тематичних заняттях пригадали свої морськи пригоди, створили цікаві творчі роботи. В групах організовано тематичні куточки.
День Незалежності України відзначається 24 серпня і є головним національним святом країни. Цього дня в 1991 році Верховна Рада УРСР проголосила незалежність України, яка стала вільною та суверенною державою. Це особливий день, коли вся країна святкує свою свободу і незалежність. Свято символізує єдність, силу та незламний дух українського народу. Це час, коли ми згадуємо минуле, мріємо про світле майбутнє і з любов'ю тримаємо Україну в серці.
Колектив ЗДО №12 "Зоренька" бажає миру, злагоди, та процвітання нашій Україні та кожному її громадянину. Це свято нашої особистої свободи, гідності та єдності. Ми пережили багато викликів і труднощів, але завжди залишаємося сильними завдяки нашій любові до Батьківщини. Нехай кожен з нас пам'ятає, що НЕЗАЛЕЖНІСТЬ – це не тільки право, а й велика відповідальність. Від кожного з нас залежить, яким буде майбутнє нашої країни. Тож нехай сьогодні в нашому серці палає гордість за рідну землю, бажання діяти та змінюватися на краще. Слава Україні!
1 червня вся Україна відзначала не лише прихід літа, а й День захисту дітей. Свято, яке покликане привернути увагу до проблем дотримання прав дітей — зокрема їхнього права на життя і свободу думки, можливості здобувати освіту. Цей важливий день вкотре нагадує, про те, що потрібно робити все можливе задля забезпечення гідних умов життя, освіти й відпочинку для дітей, а також задля їхньої безпеки, надійного захисту дітей від насилля та експлуатації.
З нагоди цього свята наш садочок відкрив свої двері для дітей та їх батьків на чудовому квесті "У пошуках скарбів". Малята познайомилися з клоунесами Хочусею та Могусею, які допомагали дітям дістатися до острова Солодощів. Окрім цього острова відвідали і острів Казок, де відгадували загадки, і острів Спортивний, на якому взяли участь у естафеті та пограли у рухливу гру "Карасі та Щука". На острові Творчості малята завітали до наших майстринь та виконали свої роботи в нетрадиційних техніках малювання, а їх батьки пошили обереги-янголят для своєї малечі. За ітогами квесту усі учасники отримали скарб - скриню з солодощами. Наприкінці свята проявили свою уяву та фантазію в акції "Малюнок на асфальті "Мир очима дітей".
Колектив ЗДО №12 "Зоренька" від усієї душі вітає всіх дітей з цим веселим та важливим святом! Діти – це наше майбутнє, наш сенс життя і наше щастя. Нехай вони про війни і ворожнечі дізнаються лише з книг і ніколи не побачать цієї біди наяву. Нехай малятам завжди світить сонце яскраво, життя дарує приємні подарунки, а вночі на чистому небі для них сяятимуть мільйони красивих зірок.
Сьогодні Запоріжжя вже вкотре відзначає чудове свято - День вишиванки.
Народна вишиванка - це мистецтво, яке постійно розвивається. От і сьогодні, вже у 21 столітті, народна традиція не зникає, а набирає обертів. популярності, стає актуальною і підсилюється
сучасними формами одягу.
Педагогічний колектив ЗДО №12 "Зоренька" підготував та провів чудове свято для дітей та їх батьків до Дня вишиванки. На святі діти грали у рухливі тематичні ігри, разом з батьками взяли участь у
модному дефіле та відвідали творчу майстерню, де, завдяки сучасним засобам зображувальної діяльності, створили свою власну вишиванку.
Від усього серця вітаємо вас з цим молодим, але таким важливим для національної ідентичності святом!
Хай усі навколо день новий стрічають,
Хай співають гучно радісних пісень.
Бо сьогодні свято, українці знають!
Й весело святкують вишиванки день!
День Матері - це особливе свято, яке дає нам можливість висловити свою любов і вдячність найдорожчій людині на світі. В Україні це чудове свято відзначатиметься 12 травня.
У цей день мамі хочеться дарувати не тільки подарунки, а й щирі слова, які торкнуться її серця.
Наш колектив від усього серця вітає усіх мам, матусеньок, неньок і бажає міцного здоров’я, довгих років життя, душевного спокою та безмежної радості. Нехай кожен день буде наповнений теплом, любов’ю та світлом.
У нашому місті знов проходив ЗАПОРІЖЖЯ TOLOKA FESTIVAL 2.0
Він стартував 1 квітня та тривав до 3 травня. Фестиваль проходить два роки поспіль.
Це дуже класна ініціатива для Запоріжжя та його мешканців. Навесні, коли сонце починає тепло гріти, а природа прокидається після затяжного сну, зробимо місто чистішим і комфортнішим для життя. Наш колектив також взяв участь у цій ініціативі та об'єднався заради спільної мети - зробити місто ще прекраснішим!
Великдень - одне з найважливіших християнських свят. Воно символізує перемогу життя над смертю через віру у воскресіння Спасителя. Цього святкового дня віряни відвідують літургію і вітають одне одного з Христовим Воскресінням словами: "Христос Воскрес!" - "Воістину Воскрес!"
Наші щирі вітання зі святом Великодня! Нехай Господь освітить ваш шлях, наповнивши життя світлом і радістю. А кожен момент нагадує вам про те, що життя сповнене неймовірних чудес. Христос Воскрес!
Міжнародний день Сонця (International Sun Day) щорічно відзначається 3 травня, є глобальною подією, яка підкреслює важливість сонця і сприяє використанню сонячної енергії. Вперше
започаткований у Сполучених Штатах у 1978 році президентом Джиммі Картером, цей день став включати в себе заходи по всьому світу, заохочуючи перехід на відновлювані джерела енергії.
Наші педагоги підготували та провели з дітьми цікаві тематичні заняття. "Зворотній зв'язок" цієї роботи можна переглянути на світлинах.
«ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ» ініціював проєкт "«Цифрова майстерня ЗДО». Педагоги ЗДО №12 "Зоренька" взяли участь у цікавому та змістовному навчанні. За результатами проєкту набули нових знань та вмінь з ефективного використання ІКТ та електронних освітніх ресурсів в професійній діяльност; освоєння та використання в практичнійдіяльності: інструментів для створення онлайн-матеріалів; інструментів для онлайн співпраці; інструментів для створення презентацій; удосконалення практичних вмінь щодо використання платформ для освітнього процесу в дистанційному форматі та інструментів онлайн-трансляцій. За результатами проєкту 8 педагогів нашого закладу отримали відповідні сертифікати
З 22 по 26 квітня в нашому навчальному закладі проходив тиждень безпеки.
Був розроблений план заходів, що будуть проводитися протягом тижня безпеки. Перевірили готовність закладу до проведення евакуаційних заходів у разі загрози виникнення критичних умов. Поновлені
матеріали куточків "Цивільного захисту" та "Інформаційно-довідкового куточку з питань цивільного захисту".
Педагоги закладу провели цікаві та змістовні заняття, підготували тематичні куточки у групах та консультації для батьків. В рамках зворотнього зв'язку організовано виставку дитячих робіт з теми
безпеки. Музичний керівник та інструктор з фізкультури підготували розвагу "Безпека на дорозі".
Тематичні куточки до тижня безпеки
"Зворотній зв'язок". Роботи дітей.
Розвага ""Безпека на дорозі"
23 квітня Всеукраїнський день психолога
Всеукраїнський день психолога вже традиційно відзначається 23 квітня.
Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Наукова психологія постійно розвивається і є система теоретичних, експериментальних і методичних властивостей пізнання. Дослідження психічних явищ є фундаментальною основою сучасної психології.
Іноді говорать, що психологія - це наука про душу, але в матеріалістичному розумінні з неї виключено дослідження самої душі, так як це поняття ніяк не вкладається в чіткі прагматичні рамки матеріалістичного світогляду. Однак психологія, як наука і не прагне зайняти духовну нішу людської культури. Її доля - це пошук закономірностей і особливостей виникнення, формування і розвитку психічних процесів і психологічних станів людини, властивостей його психіки та поведінкових характерів. Прагнення людини підмінити властиву йому духовність психологічними доктринами, як правило може привести його у глухий кут, проте якщо не змішувати ці два поняття, то наука психологія може виявитися вельми корисна. На практиці в багатьох областях людської життєдіяльності вже давно застосовуються численні напрацювання і спостереження, які стали доступні завдяки науці психології. Психологія вносить значний внесок у розвиток і життя сучасного суспільства.
У професійне свято «День психолога»
ми вітаємо нашу шановну і завжди корисну психологіню Олену Вікторівну
і бажаємо їй міцного здоров’я і простого людського щастя - частіше бути в колі люблячої родини і радіти життю, тому що воно, як відомо, прекрасне!
16 квітня - Всесвітній день голосу.
Завдання Всесвітнього дня голосу - закликати всіх, хто використовує свій голос для бізнесу або для задоволення, навчитися піклуватися про свій голос, а також дати знання про те, як звертатися за кваліфікованою допомогою і навчанням, а також надавати підтримку дослідженням в області фізіології голосу.
Голос є основним інструментом як для семантичної, так і для емоційної комунікації і тому має безпосереднє відношення до слухового сприйняття, психології, неврології, мовознавства та фонетики. Це важливий інструмент не тільки в освіті, а й у повсякденній роботі близько 30% всього працюючого населення.
Бережіть свій голос!
12 квітня - День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день авіації і космонавтики
12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародний день авіації і космонавтики. Свято присвячене першому в історії польоту людини в космос. У цей день в 1961 році Юрій Гагарін першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі.
Професійне свято працівників ракетно-космічної галузі України відзначається згідно з Указом Президента України № 230/97 від 13 березня 1997 року, «…ураховуючи значний внесок працівників ракетно-космічної галузі України у наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки та впровадження високих космічних технологій в народне господарство…». Дата свята - 12 квітня. У цей день відзначається Міжнародний день польоту людини в космос (Міжнародний день космонавтики).
Вітаємо працівників і ветеранів ракетно-космічної, авіаційної галузей з професійним святом!
6 квітня у світі відзначається Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру . Це порівняно нове свято в календарі міжнародних та всесвітніх дат, що було започатковано у 2013 році Організацією Об’єднаних Націй разом з Міжнародним Олімпійським Комітетом.
Україна щороку активно долучається до відзначення цього свята, розуміючи, що спорт має унікальну силу для того, щоб сприяти об’єднанню людей навколо миру, дружби та розвитку.
У Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру, треба бути активними, залишатися здоровими й демонструвати солідарність в цей період фізичного і соціального дистанціювання. Цей командний дух допоможе нам всім разом подолати нинішні проблеми.
Фізкультура і спорт – невіддільна частина національної культури й здоров’я України. Фізичні вправи здавна були звичними в побуті українського народу. Святкові народні ігри, їзда верхи, кулачні бої, плавання, біг, веслування, підняття ваги мали величезну популярність. Свого часу саме з них виросла система фізичної підготовки запорізьких козаків, які вирізнялися неабиякою силою, влучністю та витривалістю.
Здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність є запорукою нашого загального процвітання і добробуту!
Другого квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги. Цю дату встановлено з ініціативи й за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Щороку з 1967-го — у день народження Ганса Крістіана Андерсена — у всьому світі проходять заходи, присвячені дитячій літературі й читанню. Вихователі нашого садочка підготували куточки дитячої книги. Безліч казок, оповідань та віршів з нетерпінням чекають на дітей!